ROZCIĘCIA BRWI DLA MĘŻCZYZN: CZY NADAL SĄ W MODZIE?

przerwa w brwi

Wszyscy wiemy, że trendy urodowe przychodzą i odchodzą i mogą przybierać najróżniejsze formy. Poszczególne trendy urodowe można podzielić na kategorie, takie jak: trendy naturalnego wyglądu (np. makijaż bez makijażu, który pozostawia Cię świecącą), trendy DIY (np. tworzenie własnego peelingu cukrowego z produktów, które możesz znaleźć w swojej kuchni), trendy dramatyczne (patrzymy na Ciebie śmiałe kocie oko) i setki innych.

Jest coś takiego bez wysiłku szykownego w ludziach, którzy podążają za rytmem swoich własnych bębnów.

Niezależnie od tego, czy jesteś w stanie odnieść się do tego na poziomie osobistym (jesteś esencją samotnego wilka, który przeciera szlaki w społeczeństwie), czy też chciałabyś ukierunkować trochę więcej swojego wewnętrznego buntownika, natknęliśmy się na trend stylistyczny, który pasuje do tej persony jak ulał.

Mowa o rozcięciu na brwi. Być może widziałaś je u kogoś, kto ma ostry styl uliczny lub u influencera. Myślę, że wszyscy chcemy wiedzieć: czy rozcięcie na brwi wróciło do mody? Czy może jest to tylko przelotna pozostałość po trendzie o niewyraźnych korzeniach sprzed kilku lat?

Przyjrzyjmy się historii rozcięcia na brwi, a także temu, czy rzeczywiście powróciło ono do mody jako nowa i nadchodząca rzecz. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym małym nacięciu w brwi.

Przerwa w brwi – co to jest?

Rozcięcie w brwi jest dokładnie tym, czym się wydaje. Ludzie rock pionowe cięcia lub szczeliny w ich włosy brwi. Zazwyczaj istnieją strategiczne miejsca w brwiach dla szczelin być umieszczone, który jest często tuż po łuku brwi, prowadząc w kierunku ogona. Innym popularnym miejscem jest przód brwi, gdzie zmienia się kierunek wzrostu włosków.

Kobiety z pewnością mogą nosić ten trend, aby uzyskać bardzo fajny klimat, ale przez lata był on głównie noszony przez mężczyzn.

Przeczytaj również:   Kim jest Brandi Passante? Dlaczego odeszła z "Storage Wars"?

Historia przerwanych brwi

Zanim wskoczysz na pokład samolotu z rozciętymi brwiami, ważne jest, aby zrozumieć kulturowe pochodzenie tego trendu.

Prawdopodobnie widziałeś rozcięcia brwi wcześniej, czy w kontekście popkultury lub na kogoś, z kim albo interakcji lub zobaczyć online, ponieważ niedawno wziął świat przez burzę. Ale nie są one nowym trendem. W rzeczywistości, ich historia jest zakorzeniona w popkulturze i społeczności hip-hopowej.

Rozcięcia brwi są nazwą ostatnio nadaną do odrodzenia trendu, ale kiedyś były one powszechnie znane jako cięcia brwi. Te rozcięcia brwi dokonały ich popularnego wejścia do mody w latach 80-tych i podniósł się w latach 90-tych, kiedy wielu artystów hip-hopowych i raperów flaunted je.

Trend ten ponownie wszedł do głównego nurtu kultury w 2014 roku po tym, jak w większości zniknął na kilka dekad. Modelka Chloe Noorgard jest często przypisywana za początkowe przywrócenie trendu do światła popularności, gdy zamieściła zdjęcie na Instagramie kołysząc rozcięcia w jednej brwi.

Jednak zanim zostały one zaadoptowane przez ikony stylu, początki trendu rozcięcia na brwi były nieco mroczne. Początkowo uważano, że rozcięcia na brwiach kojarzą się z gangami i przemocą, ponieważ walki fizyczne mogą prowadzić do naturalnych cięć brwi. Świat filmu utrwalił tę ideę, ponieważ postacie, które niedawno wdały się w bójkę, były często wymyślane tak, aby miały nacięcia na brwiach.

To tło przemocy jest również, gdzie pojęcie rozcięcia brwi jako edgy i trudne rozpoczął. Rozcięcia na brwiach nie mają już konotacji gangów ani nie oznaczają, że osoba je nosząca jest zaangażowana w zorganizowaną przestępczość.

Jednak trend ten spotkał się z pewnym sprzeciwem jako forma kulturowego zawłaszczenia, ze względu na sposób, w jaki influencerzy są przypisywani jako inicjatorzy tego trendu. Tak więc, ważne jest, aby pamiętać o prawdziwym pochodzeniu rozcięcia brwi i przeszłym znaczeniu kulturowym, jeśli planujesz przyjąć ten trend.

Przeczytaj również:   Wyparzanie słoików w piekarników - poradnik!

Jak nosi się przerwę w brwii?

Trend ten ewoluował i przyjął wiele stylów rozmieszczenia rozcięć i nie jest już ograniczony do jednego rozcięcia w jednej brwi.

POJEDYNCZE ROZCIĘCIE W OKOLICY OGONA

Jednym z najbardziej popularnych sposobów stylizacji brwi jest pojedyncze pionowe rozcięcie za łukiem brwiowym. Rozcięcie to może mieć dowolny kierunek w zależności od stylu, a nawet może opadać prosto w górę i w dół. Najczęściej jednak opadają pod kątem, jak kreska (/) na klawiaturze. Oczywiście kierunek zależy od tego, które brwi są rozcinane.

W ramach tej kategorii, ludzie czasami podcinają tylko jedną brew, mają obie brwi dopasowane, a czasem nawet wybierają cięcie jednej brwi i przebijanie drugiej.

PODWÓJNE CIĘCIE W OKOLICY OGONA

Zamiast jednego cięcia, można również stylizować ten trend za pomocą dwóch cięć obok siebie, opadających w tym samym kierunku. Jest to również wygląd, który po raz pierwszy wznowił w 2014 roku przez Chloe Norgaard.

ROZCIĘCIE W PRZEDNIEJ CZĘŚCI BRWI

Podobnie jak w przypadku pojedynczego rozcięcia w okolicy ogona, możesz również zdecydować się na umieszczenie cięcia w pobliżu krótszych włosów brwiowych przy nosie. Zarówno jedno, jak i dwa rozcięcia w tym miejscu wyglądałyby fajnie, ale zazwyczaj przednie rozcięcie umieszcza się tylko na jednej z brwi.

KILKA ROZCIĘĆ NA BRWIACH

Bardziej śmiałe podejście do rozcięcia na brwi polega na wykonaniu kilku rozcięć rozmieszczonych na całej długości brwi. Daje to efekt niemalże pasków, ale z ostrym twistem. Rozważ to na jednym lub obu brwiach. Jeśli chodzi o liczbę cięć, możliwości są nieograniczone!

POJEDYNCZE ROZCIĘCIE NA BRWI ŁĄCZĄCE SIĘ Z ROZCIĘCIEM NA WŁOSACH

Jeśli chcesz poważnie fajne, ale skoordynowany wygląd cięcia brwi, rozważ przedłużenie pojedynczego rozcięcia brwi do linii włosów. Aby było ono zauważalne, musi być wykonane na włosach ściśle wygolonych w okolicy uszu.

Przeczytaj również:   Fotele tapicerowane do jadalni? Tak, ale pod pewnymi warunkami

PODWÓJNE ROZCIĘCIE NA BRWI ŁĄCZĄCE SIĘ Z PODWÓJNYM ROZCIĘCIEM NA WŁOSACH

Podobnie jak w przypadku pojedynczego podcięcia brwi i włosów, rozważ podwójne podcięcie brwi, któremu towarzyszy podwójne podcięcie włosów. Można bawić się z kątów i długości każdego cięcia. Wyobraź sobie wszystkie możliwości! To dopiero będzie niepowtarzalny wygląd.

ROZCIĘCIE NA BRWI: PRZEMIJAJĄCA FAZA CZY NASTĘPNA WIELKA RZECZ?

Omówiliśmy historię stojącą za cięciami w brwiach i sposób, w jaki trend ten odzyskał popularność. Ale czy rozcięcia brwi są na ich drodze do ponownego odejścia, czy są następną wielką rzeczą w urodzie?

Nie jest tajemnicą, że trendy wahają się i często wracają lata po tym, jak zanikają z mediów. Jeśli jednak chcesz zmienić swój styl, nie pozwól, aby popularność wpłynęła na Twoją decyzję!

Piękno i styl polegają na wyrażaniu siebie, więc jeśli chcesz przyciąć brwi, aby podkreślić swoją pewność siebie i elegancję, nie powstrzymuj się! Pamiętaj, że golenie przerw w brwiach może wpłynąć na ich odrastanie, gdy będziesz gotowa na pełne brwi.

Kiedy uznasz, że nadszedł czas na całkowity odrost, zalecamy stosowanie serum wzrostu, dzięki któremu będziesz mogła pochwalić się tym trendem i szybko powrócić do swoich naturalnych brwi.

A w międzyczasie, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że chcesz zrobić sobie przerwę od cięcia włosów na brwiach, znamy całkiem niezły pisak do wypełniania, dzięki któremu możesz codziennie zmieniać wygląd brwi.

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ogólne

Breloki 3D – drobny upominek idealny na każdą okazję

Czytaj dalej!
ogólne

Gdzie zlecić projektowanie znaków i tabliczek znamionowych?

Czytaj dalej!
ogólne

Współczesne galerie sztuki a renesansowe dziedzictwo

Czytaj dalej!
ogólne

Łóżka hotelowe dla klientów

Czytaj dalej!
ogólne

Zdobądź więcej miejsca dzięki bagażnikom dachowym

Czytaj dalej!
ogólne

Zwiedzanie Gdańska samochodem

Czytaj dalej!
ogólne

Czemu ma służyć stabilizacja gruntu?

Czytaj dalej!
ogólne

Jaki hosting wybrać do poczty internetowej?

Czytaj dalej!
ogólne

System mesh – co to jest i jak działa?

Czytaj dalej!
ogólne

Zamienniki tuszy – ekonomiczna alternatywa dla Twojej drukarki

Czytaj dalej!