Jaki hosting wybrać do poczty internetowej?

Zapewne wielu przedsiębiorców prowadzących swój biznes w internecie zastanawia się, czy poczcie e-mail w ogóle potrzebny jest hosting. Czy nie wystarczy wydajna usługa hostingowa dla strony internetowej? Okazuje się, że nie! Podpowiemy Ci, jaki hosting wybrać do poczty internetowej.

Czy poczcie internetowej jest potrzebny hosting?

Wysyłanie i odbieranie wiadomości mailowych w firmie odbywa się na porządku dziennym. Poczta internetowa zintegrowana z serwisem może nie tylko pomóc zarządzać  jednocześnie setkami adresów i ułatwiać wysyłanie e-maili klientom, ale także zadbać o bezpieczeństwo danych. Szybki hosting firmy SEOHost dla poczty internetowej działa na takiej samej zasadzie, co w przypadku strony WWW, stwarzając przestrzeń dyskową do przechowywania wiadomości. Korzystanie z tej usługi umożliwia tworzenie kopii zapasowych maili, dzięki temu nie musisz się martwić, że któryś z nich bezpowrotnie przepadnie.

Jaki hosting wybrać dla poczty internetowej?

Poszukując wydajnego hostingu do poczty internetowej, należy zwrócić uwagę, czy operator wprowadził limit dotyczący liczby skrzynek, które możesz utworzyć w ramach usługi. Jeśli firma zatrudnia pracowników, warto, aby każdy z nich miał własny adres mailowy, ponieważ pozwala to na lepszą komunikację. Poza tym często trudno oszacować, ile docelowo przedsiębiorstwo będzie zatrudniało osób, zwłaszcza jeżeli cały czas stawia na rozwój. Dobrym rozwiązaniem przy hostingu poczty internetowej jest również możliwość utworzenia skrzynki pocztowej z rozszerzeniem nazwy domeny, np. biuro@nazwa-firmy.pl. Nie tylko ułatwia to klientom zapamiętanie firmy, ale również wzbudza większą wiarygodność.

Warto także wziąć uwagę, czy operator zapewnia zabezpieczenia SPF, DKIM, DMARC, dzięki którym wysłane wiadomości zawsze trafią do odbiorców. Dobrym pomysłem może być także upewnienie się, czy dostawca hostingu oferuje wsparcie przy konfiguracji i ustawianiu przekierowań na skrzynce mailowej. Taka opcja wydaje się szczególnie pomocna w przypadku przedsiębiorców, który dopiero zaczynają prowadzenie swojej firmy online.

Przeczytaj również:   Kim jest Dominik Strzelec?

O czym warto pamiętać przy hostingu poczty internetowej?

Niewątpliwie to, o co warto zadbać przy wyborze hostingu dla poczty internetowej, to filtry antyspamowe ograniczające niechciane wiadomości. Należy również pamiętać o protokołach SMTP, POP3, IMAP niezbędnych dla prawidłowego działania skrzynki mailowej i konfiguracji usługi. Niezwykle przydatne okazują się także opcje ustawienia autoresponderów i automatycznego przesyłania wiadomości dalej, jeśli nie możesz odpowiedzieć w najbliższym czasie. Warto również zwrócić uwagę na limit dziennego wysyłania e-maili i pojemność poczty internetowej. Natomiast jeśli chcesz zmienić hosting dla swojej skrzynki mailowej, upewnij się, czy nowy operator posiada w ofercie bezpłatną migrację usługi.

Szybki hosting może być znakomitym rozwiązaniem nie tylko dla strony internetowej, ale również poczty e-mail. Połączenie domeny ze skrzynką mailową naszym zdaniem nie tylko podnosi wiarygodność, ale także stwarza możliwość zarządzania wszystkimi kontami z jednego panelu. Co sądzisz o usłudze hostingowej dla poczty internetowej? O czym jeszcze warto pamiętać, rozważając to rozwiązanie? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ogólne

Łóżka hotelowe dla klientów

Czytaj dalej!
ogólne

Zdobądź więcej miejsca dzięki bagażnikom dachowym

Czytaj dalej!
ogólne

Zwiedzanie Gdańska samochodem

Czytaj dalej!
ogólne

Czemu ma służyć stabilizacja gruntu?

Czytaj dalej!
ogólne

System mesh – co to jest i jak działa?

Czytaj dalej!
ogólne

Zamienniki tuszy – ekonomiczna alternatywa dla Twojej drukarki

Czytaj dalej!
ogólne

Ernest Khalimov – czy istnieje? Gigachad kto to? Wiek, wzrost, waga, Wikipedia

Czytaj dalej!
ogólne

Używane maszyny stolarskie – jak sprawdzić je przed zakupem?

Czytaj dalej!
ogólne

Fotele tapicerowane do jadalni? Tak, ale pod pewnymi warunkami

Czytaj dalej!
ogólne

Ile kosztują przedmioty, którymi otaczają się milionerzy?

Czytaj dalej!