Jak zamrozić świeże czereśnie? Czy można mrozić czereśnie?

czy mozna mrozic czeresnie

Czy można mrozić czereśnie?

Tak. Czereśnie są bardzo łatwe do zamrożenia. Istnieją dwie metody i to zależy od Twoich preferencji. Obie metody są bardzo skuteczne, a czereśnie można przechowywać przez wiele miesięcy.

Metoda 1 (najłatwiejsza metoda mrożenia wiśni)

Najłatwiejszym sposobem na zamrożenie wiśni jest umycie ich, osuszenie papierowym ręcznikiem, a następnie ułożenie ich na blasze. Umieść je w zamrażarce na kilka godzin. Następnie weź i zamknij je w torbach zip-loc i umieść je z powrotem w zamrażarce. Możesz je wyciągnąć w dowolnym momencie, aby je zjeść. Odkryliśmy, że najlepiej pozwolić im rozmrozić się przez kilka minut, zanim spróbujemy je zjeść. Jeśli masz małe dzieci, warto najpierw wydrylować czereśnie. Jeśli nie macie małych dzieci i nie zdecydujecie się ich wydrążyć, pamiętajcie, że pestki są w nich bardzo twarde. Jeśli spróbujesz je przebić, prawdopodobnie złamiesz sobie ząb, więc zachowaj ostrożność. Jeśli planujesz używać ich w smoothie lub napojach mieszanych, łatwiej jest je najpierw wydrążyć. Zobacz tutaj nasze sugestie i recenzje dotyczące pitraszenia wiśni.

Metoda 2

Do tej metody zamrażania wiśni będziesz potrzebować plastikowych pojemników z pokrywkami. Najlepszym rozmiarem są te, które mieszczą około filiżanki. Jest to świetny sposób na recykling starych pojemników, które trzymały masło, smarowidła lub podobne. Każdy plastikowy, bezpieczny dla żywności pojemnik, w zakresie 1 – 2 filiżanek, z pokrywką będzie działać.

Będziesz potrzebował cukru, wody i wiśni. Z tego przepisu, robimy bardzo lekki syrop cukrowy. Wiśnie są bardzo, bardzo słodkie, więc zalecamy użycie jak najmniejszej ilości cukru, jak można uciec i nadal cieszyć się. Zalecamy proporcje 1 do 4.

Umyj 4 filiżanki czereśni i delikatnie osusz. Wypestkuj, jeśli chcesz, lub jeśli masz małe dzieci, które będą je później jeść.

Aby przygotować syrop, odmierz 4 szklanki wody do garnka. Dodaj jedną filiżankę cukru. Doprowadź do wrzenia. Dodaj czereśnie i ponownie doprowadź do wrzenia. Wyłącz ogień. Pozostaw do ostygnięcia na około 15 – 20 minut.

Przeczytaj również:   Jaki smartwatch do 200 zł wybrać? Czy w tej cenie można kupić dobry zegarek?

Delikatnie przelej wiśnie i płyn do pojemników. Pozostaw do ostygnięcia do temperatury pokojowej. Delikatnie umieść w zamrażarce. Po całkowitym zamrożeniu, wyciągnij i pozwól rozmrozić się przez kilka minut, ciesz się! Jeśli zostawiłeś pestki, pamiętaj, żeby uważać podczas jedzenia, żeby nie wgryźć się w jedną!

Zalecenia dla diabetyków:

Jeśli jesteś cukrzykiem, możesz zastąpić cukier słodzikiem. Z naszego doświadczenia wynika, że ponieważ słodziki są zazwyczaj dużo słodsze od cukru, używamy ich o połowę mniej. Tak więc, na każde 4 filiżanki wody, używamy 1/2 filiżanki słodzika. Możesz również spróbować zamrażania bez cukru. Po prostu zagotuj wodę, dodaj wiśnie, doprowadź do wrzenia, a następnie wylej, gdy będzie wystarczająco chłodna, by móc z nią pracować. Zamrażać.

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ogólne

Jaki hosting wybrać do poczty internetowej?

Czytaj dalej!
ogólne

System mesh – co to jest i jak działa?

Czytaj dalej!
ogólne

Ernest Khalimov – czy istnieje? Gigachad kto to? Wiek, wzrost, waga, Wikipedia

Czytaj dalej!
ogólne

Używane maszyny stolarskie – jak sprawdzić je przed zakupem?

Czytaj dalej!
ogólne

Fotele tapicerowane do jadalni? Tak, ale pod pewnymi warunkami

Czytaj dalej!
ogólne

Ile kosztują przedmioty, którymi otaczają się milionerzy?

Czytaj dalej!
ogólne

Sandały damskie – nie tylko na lato

Czytaj dalej!
ogólne

Kim jest Barry Weiss, żona, biografia, wiek

Czytaj dalej!
ogólne

Kim jest Natalie Gauvreau kariera, wzrost, waga, partnerzy

Czytaj dalej!
ogólne

Jak dobrać okap kuchenny do stylu kuchni?

Czytaj dalej!
ogólne

Kim jest Addison Rae? Wiek, partner, wzrost

Czytaj dalej!