Zalety skuterów elektrycznych. W czym mają przewagę nad samochodami?

Skuter elektryczny zalety

Pojazdy z silnikami elektrycznymi nie zanieczyszczają środowiska i nie przyczyniają się do tworzenia miejskiego smogu. Zdecydowanie jednak nie są one sobie równe. Stając przed wyborem elektryka, warto zastanowić się, co będzie lepsze: samochód, motocykl czy skuter elektryczny? Zobacz, jakie zalety mają elektryczne jednoślady, których próżno szukać w innych pojazdach! 

Przewaga skuterów nad samochodami elektrycznymi. Co się bardziej opłaca? 

Skuter i samochód z silnikiem elektrycznym to rozwiązania, które łączy ekologia. Brak emisji spalin doceni każdy, komu zależy na środowisku naturalnym, jak i ograniczaniu występowania miejskich smogów. Obydwa rodzaje pojazdów charakteryzują się także specyficzną kulturą pracy silnika elektrycznego. Szybkie przyspieszenie, całkowicie ciche podróżowanie i brak woni benzyny to elementy najbardziej różnicujące elektryki od pojazdów spalinowych. 

Pod wieloma względami samochód z silnikiem elektrycznym nie będzie zapewniał takiej funkcjonalności i wygody, co dobry skuter elektryczny. Zalety tych ostatnich pojazdów w ujęciu porównawczym to między innymi:

  • niższa cena zakupu – koszt inwestycji w skuter elektryczny, 2-osobowy lub single, jest wielokrotnie niższy od ceny, jaką trzeba zapłacić za samochód elektryczny. Przebicie to jest niezwykle wyraźne nawet w przypadku mniejszych samochodów klasy miejskiej. Z tego powodu osoby, które zamierzają szybciej poruszać się po mieście bez wytwarzania spalin, często decydują się na skuter lub motocykl jako drugi środek transportu. Wysokiej jakości jednoślad polskiej produkcji można nabyć już za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.  
  • niższe koszty eksploatacji – dostępność to tylko jedna z zalet dotyczących finansowania. Koszty eksploatacji skutera lub motocykla są znacznie niższe ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję. Skutery posiadają mniej ruchomych części narażonych na utratę swoich właściwości w trakcie użytkowania. Jakiekolwiek awarie należą do rzadkości, dzięki czemu realnie można oszczędzać na serwisowaniu pojazdu. 
  • możliwość uzyskania dofinansowania – w ramach programu operacyjnego “Elektromobilność” można wnioskować o przyznanie dofinansowania na zakup skutera elektrycznego przez osoby indywidualne, jak i firmy,
  • łatwość w utrzymaniu – lżejsze i bardziej zwrotne od samochodów jednoślady z silnikami elektrycznymi mają mniejsze zużycie opon i hamulców. Ze względu na niższą masę własną elektryczny skuter zużywa zaledwie odsetek energii elektrycznej pobieranej przez auta elektryczne. Łatwość w utrzymaniu skutera doceni każdy, kto szuka alternatywny pozwalającej nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale również cennego czasu! 
Przeczytaj również:   Trendy w cyberbezpieczeństwie elektroniki

Unikatowe zalety skuterów, których nie powstydzi się żaden kierowca!

Skutery elektryczne są wręcz stworzone do jazdy po mieście. Jak żadne inne pojazdy gwarantują możliwość szybkiego przemieszczania się w korkach (przejazd do świateł obok stojących samochodów jest w pełni legalny), a w niektórych miastach można też liczyć na możliwość korzystania z buspasów. Wysokiej jakości pojazdy – takie jak skutery elektryczne iamelectric, które znajdziesz w tym miejscu: https://iamelectric.pl/ – możesz bez przeszkód użytkować przez wiele lat, ciesząc się całkowicie bezawaryjną i cichą pracą silnika. Jeżeli zależy Ci na ekologii, szybkim przemieszczaniu się po zatłoczonych ulicach miast, a także swoistej frajdzie, którą zapewniają skutery, już teraz sprawdź, jaki model będzie pasował do Twojego stylu jazdy!

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ogólne

Na czym polega naprawa wgnieceń bez lakierowania i co warto wiedzieć?

Czytaj dalej!
ogólne

Czym są programy lojalnościowe dla firm i dlaczego to podstawa do sukcesu firmy?

Czytaj dalej!
ogólne

Adres korespondencyjny co to? Gdzie wpisać adres do korespondencji?

Czytaj dalej!
ogólne

Jaką umywalkę do małej łazienki?

Czytaj dalej!
ogólne

Trendy w cyberbezpieczeństwie elektroniki

Czytaj dalej!
ogólne

Jak zredukować cholesterol dzięki diecie?

Czytaj dalej!
ogólne

Jak szybko nauczyć się angielskiego? Oto błędy, których unikać!

Czytaj dalej!
ogólne

Cyberbezpieczeństwo dla codziennych gadżetów

Czytaj dalej!
ogólne

Breloki 3D – drobny upominek idealny na każdą okazję

Czytaj dalej!
ogólne

Gdzie zlecić projektowanie znaków i tabliczek znamionowych?

Czytaj dalej!
ogólne

Współczesne galerie sztuki a renesansowe dziedzictwo

Czytaj dalej!
ogólne

Łóżka hotelowe dla klientów

Czytaj dalej!