Zalety skuterów elektrycznych. W czym mają przewagę nad samochodami?

Skuter elektryczny zalety

Pojazdy z silnikami elektrycznymi nie zanieczyszczają środowiska i nie przyczyniają się do tworzenia miejskiego smogu. Zdecydowanie jednak nie są one sobie równe. Stając przed wyborem elektryka, warto zastanowić się, co będzie lepsze: samochód, motocykl czy skuter elektryczny? Zobacz, jakie zalety mają elektryczne jednoślady, których próżno szukać w innych pojazdach! 

Przewaga skuterów nad samochodami elektrycznymi. Co się bardziej opłaca? 

Skuter i samochód z silnikiem elektrycznym to rozwiązania, które łączy ekologia. Brak emisji spalin doceni każdy, komu zależy na środowisku naturalnym, jak i ograniczaniu występowania miejskich smogów. Obydwa rodzaje pojazdów charakteryzują się także specyficzną kulturą pracy silnika elektrycznego. Szybkie przyspieszenie, całkowicie ciche podróżowanie i brak woni benzyny to elementy najbardziej różnicujące elektryki od pojazdów spalinowych. 

Pod wieloma względami samochód z silnikiem elektrycznym nie będzie zapewniał takiej funkcjonalności i wygody, co dobry skuter elektryczny. Zalety tych ostatnich pojazdów w ujęciu porównawczym to między innymi:

  • niższa cena zakupu – koszt inwestycji w skuter elektryczny, 2-osobowy lub single, jest wielokrotnie niższy od ceny, jaką trzeba zapłacić za samochód elektryczny. Przebicie to jest niezwykle wyraźne nawet w przypadku mniejszych samochodów klasy miejskiej. Z tego powodu osoby, które zamierzają szybciej poruszać się po mieście bez wytwarzania spalin, często decydują się na skuter lub motocykl jako drugi środek transportu. Wysokiej jakości jednoślad polskiej produkcji można nabyć już za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.  
  • niższe koszty eksploatacji – dostępność to tylko jedna z zalet dotyczących finansowania. Koszty eksploatacji skutera lub motocykla są znacznie niższe ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję. Skutery posiadają mniej ruchomych części narażonych na utratę swoich właściwości w trakcie użytkowania. Jakiekolwiek awarie należą do rzadkości, dzięki czemu realnie można oszczędzać na serwisowaniu pojazdu. 
  • możliwość uzyskania dofinansowania – w ramach programu operacyjnego “Elektromobilność” można wnioskować o przyznanie dofinansowania na zakup skutera elektrycznego przez osoby indywidualne, jak i firmy,
  • łatwość w utrzymaniu – lżejsze i bardziej zwrotne od samochodów jednoślady z silnikami elektrycznymi mają mniejsze zużycie opon i hamulców. Ze względu na niższą masę własną elektryczny skuter zużywa zaledwie odsetek energii elektrycznej pobieranej przez auta elektryczne. Łatwość w utrzymaniu skutera doceni każdy, kto szuka alternatywny pozwalającej nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale również cennego czasu! 
Przeczytaj również:   Jak zminimalizować grę?

Unikatowe zalety skuterów, których nie powstydzi się żaden kierowca!

Skutery elektryczne są wręcz stworzone do jazdy po mieście. Jak żadne inne pojazdy gwarantują możliwość szybkiego przemieszczania się w korkach (przejazd do świateł obok stojących samochodów jest w pełni legalny), a w niektórych miastach można też liczyć na możliwość korzystania z buspasów. Wysokiej jakości pojazdy – takie jak skutery elektryczne iamelectric, które znajdziesz w tym miejscu: https://iamelectric.pl/ – możesz bez przeszkód użytkować przez wiele lat, ciesząc się całkowicie bezawaryjną i cichą pracą silnika. Jeżeli zależy Ci na ekologii, szybkim przemieszczaniu się po zatłoczonych ulicach miast, a także swoistej frajdzie, którą zapewniają skutery, już teraz sprawdź, jaki model będzie pasował do Twojego stylu jazdy!

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Error
ogólne

Rozwiązanie problemu: „Nie znaleziono aplikacji do otwarcia adresu url ”

Czytaj dalej
jak usunac tiktoka
ogólne

Jak usunąć film z TikToka?

Czytaj dalej
jak zminimalizowac gre
ogólne

Jak zminimalizować grę?

Czytaj dalej
Jak zorganizować wieczór panieński
ogólne

Jak zorganizować wieczór panieński? 

Czytaj dalej
Brandi passante
ogólne

Kim jest Brandi Passante? Dlaczego odeszła z „Storage Wars”?

Czytaj dalej
ogólne

Kim jest Barbara Tomkowiak?

Czytaj dalej
ogólne

Kim jest Dominik Strzelec?

Czytaj dalej
ogólne

Kim jest Adrian Łabanowski?

Czytaj dalej
jak mezczyzna ukrywa zainteresowanie
ogólne

TOP 7 – Jak mężczyzna ukrywa zakochanie?

Czytaj dalej
Robert Królczyk
ogólne

Kim jest Robert Korólczyk [pierwsza żona, dzieci, rozwód]

Czytaj dalej
Ile się idzie z Kasprowego Wierchu na Giewont
ogólne

Ile się idzie z Kasprowego Wierchu na Giewont?

Czytaj dalej
kiedy siac owiec na wielkanoc
ogólne

Kiedy siać owies na Wielkanoc?

Czytaj dalej