Jak zrobić miksturę niewidzialności w Minecraft?

Mikstura nie widzialnosci

W Minecraft, gracze mogą zebrać zasoby, aby stworzyć kilka różnych rodzajów mikstur. Te mikstury mogą być przechowywane w inwentarzu gracza i wypite w razie potrzeby, przekazując potężne i potencjalnie ratujące życie bonusy, buffy lub umiejętności. Mikstury mogą uzdrowić gracza, uodpornić go na ogień lub umożliwić mu oddychanie pod wodą. Jedną z najsilniejszych mikstur jest Mikstura Niewidzialności.

Mikstura niewidzialności w Minecraft może sprawić, że model gracza zniknie, ale nie jest bez słabości. Mobs nadal będzie wykrywać i atakować model gracza w bardzo bliskim zasięgu, a ten zasięg zwiększy się, jeśli gracz nosi zbroję. Mikstura może wpływać tylko na model gracza, więc bronie i przedmioty, które gracz trzyma, nie będą niewidzialne.

Jak wszystkie inne mikstury w Minecraft, Potion of Invisibility jest tworzony w Brewing Stand. Brewing Stands mogą być wykonane przy użyciu trzech Cobblestone i jednego Blaze Rod przy Crafting Table. Cobblestone jest powszechnym zasobem, którego gracze będą mieli pod dostatkiem, ale Blaze Rod będzie spadać tylko z Blazes w Netherze. Kiedy wszystkie zasoby zostaną zebrane, stoisko do warzenia piwa może być wykonane przy stole rzemieślniczym poprzez umieszczenie trzech Cobblestone wzdłuż dolnego rzędu i Blaze Rod w samym środku. Można również znaleźć Brewing Stand w Igloos i Village Churches.

Mikstury są świetnym sposobem na zwiększenie szans gracza na przetrwanie w Minecraft, ale niektóre mikstury są znacznie bardziej przydatne niż inne. Mikstura niewidzialności może pomóc graczom w nawigacji po wrogich obszarach i uwolnić ich od wścibskich oczu niebezpiecznych mobów. Aby lepiej pomóc graczom w odpowiedzi na pytania typu „jak zrobić miksturę niewidzialności w Minecraft” i dostarczyć bardziej ogólnych informacji na temat Mikstury niewidzialności i tego, co robi, poniższa lista została zaktualizowana.

Sprawy pierwsze

Aby przygotować Miksturę Niewidzialności, gracze potrzebują najpierw innej mikstury, Mikstury Nocnej Wizji. Aby stworzyć Miksturę Nocnej Wizji, gracze potrzebują jedną Nether Wart, jedną Złotą Marchewkę i jedną Butelkę z Wodą. Nether Wart można znaleźć tylko w Nether Fortresses lub Bastion Remnants. Szklane butelki mogą być wykonane przez umieszczenie dwóch szklanych bloków po lewej i prawej stronie górnej siatki stołu do craftingu i jednego na samym środku. W ten sposób powstaną trzy szklane butelki. Szklane butelki mogą być napełnione wodą poprzez użycie ich na dowolnym źródle wody.

Przeczytaj również:   Jak zrobić patyki w Minecraft?

Złote Marchewki można znaleźć w pozostałościach Bastionu lub zrujnowanych portalach, można je też stworzyć umieszczając Marchewkę na środku stołu rzemieślniczego i otaczając ją ze wszystkich stron złotymi bryłkami. Na każdą Złotą Marchewkę potrzeba osiem Złotych Bryłek. Wszystkie te składniki można połączyć w stanowisku do warzenia, aby otrzymać Miksturę Nocnego Widzenia.

Umieść trochę Blaze Power w skrajnym lewym polu, aby aktywować stanowisko do warzenia. Gracze mogą stworzyć Blaze Power, umieszczając Blaze Rod w Stole Rzemieślniczym. Umieść Butelkę z wodą w jednym z dolnych pudełek, a Nether Wart w górnym pudełku Brewing Stand. Po krótkim czasie powstanie Awkward Potion, która nie ma żadnego efektu. Na koniec umieść Złotą Marchewkę w górnym pudełku, aby stworzyć Miksturę Nocnej Wizji.

Sporządzenie Mikstury Niewidzialności

Aby przygotować Miksturę Niewidzialności, gracze mogą połączyć Sfermentowane Pajęcze Oko z Miksturą Nocnego Widzenia w Stanowisku Warzenia. Aby zrobić Fermentowane Pajęcze Oko, gracze potrzebują Pajęcze Oko, które spadnie z pająków, Grzyba i Cukru. Gracze powinni umieścić Grzyb w pierwszym polu pierwszego rzędu stołu rzemieślniczego, a Cukier w drugim polu. Pajęcze Oko powinno być umieszczone w środkowym polu, bezpośrednio pod Cukrem.

Umieść Miksturę Nocnego Widzenia w dowolnym z trzech dolnych pudełek na stanowisku do warzenia, a sfermentowane Pajęcze Oko w górnym pudełku. Po krótkim czasie powstanie Mikstura Niewidzialności. Czas działania Mikstury Niewidzialności wynosi trzy minuty, przy czym możliwe jest stworzenie ulepszonej wersji o czasie działania wynoszącym osiem minut. Aby to zrobić, gracze muszą umieścić Miksturę Niewidzialności w dolnym rzędzie stanowiska do warzenia piwa oraz trochę Pyłu Redstone w pudełku na górze. Redstone Dust można uzyskać poprzez wydobycie Redstone Ore i umieszczenie go na Crafting Table.

Możliwe jest również zdobycie Mikstury Niewidzialności od wędrownych handlarzy, ale upuszczą ją tylko wtedy, gdy zginą podczas jej picia. Szanse na to są bardzo małe, więc gracze są bardziej skłonni do tworzenia własnych zapasów.

Przeczytaj również:   Jak zdobyć Infinity Enchantment w Minecraft?

Więcej informacji o miksturze niewidzialności w Minecraft

Chociaż niewidzialność czyni graczy mniej widocznymi dla mobów i innych graczy, to jednak należy pamiętać, że efekt ten nie będzie działał na niektóre przedmioty. Oto spojrzenie na niektóre rzeczy, które pozostają widoczne nawet jeśli gracz użyje Mikstury Niewidzialności:

 • Wszelkie trzymane przedmioty.
 • Wszystkie zbroje, w tym zbroje konne.
 • Strzały, które aktualnie tkwią w modelu postaci gracza (dotyczy to tylko Java Edition).
 • Głowa szulera.
 • Siodło na oswojonym zwierzęciu.
 • Dekoracja z dywanu lamy.
 • Wszelkie mobki lub gracze, którzy płoną lub emitują jakikolwiek efekt cząsteczkowy.
 • Niektóre oczy mobów takich jak Endermen, Creepers, Spiders i Phantoms pozostaną widoczne nawet jeśli sam mob jest niewidzialny.

Poniżej znajduje się kilka ogólnych informacji dotyczących Mikstury Niewidzialności i efektu niewidzialności:

 • Tradycyjne Mikstury Niewidzialności mają czas trwania 5 minut, natomiast przedłużone noszą czas trwania 10 minut.
 • Gracze stają się wprawdzie niewidzialni, ale są nadal wykrywalni przez mobów.
 • Wskaźnik wykrywalności rośnie w zależności od tego, ile gracz ma na sobie zbroi, mniej zbroi oznacza, że gracze są mniej wykrywalni.
 • Widzowie nadal mogą widzieć niewidzialnych graczy i mobów, którzy w tym trybie są „półprzezroczyści”.
 • Bufory niewidzialności mogą się łączyć z innymi metodami antydetekcji, takimi jak skradanie się lub noszenie głów potworów.
 • Koty zawsze będą zachowywać się tak, jakby nadal widziały gracza, nawet jeśli są niewidzialne.
 • Tłum, który wykryje gracza, będzie poruszał się w jego kierunku i atakował tak, jakby nadal go widział.
 • Gracz, który jest niewidzialny, nie otrzyma buffa Łaski Delfinów, gdy będzie pływał w pobliżu delfinów.

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozrywka

Wydarzenia Warszawa: Nadchodzące festiwale i wydarzenia kulturalne w stolicy

Czytaj dalej!
Jak zrobić kompostownik w Minecraft
Rozrywka

Jak zrobić kompostownik w Minecraft?

Czytaj dalej!
w Minecraft
Rozrywka

Jak zrobić Grindstone w Minecraft?

Czytaj dalej!
Gra the forest
Rozrywka

Kody do The Forest

Czytaj dalej!
striptizer w poznaniu
Rozrywka

Czy warto zorganizować wieczór panieński z udziałem striptizera w Poznaniu?

Czytaj dalej!
Jak zrobić patyki w Minecraft
Rozrywka

Jak zrobić patyki w Minecraft?

Czytaj dalej!
Jak znaleźć zakopany skarb w Minecrafcie
Rozrywka

Jak znaleźć zakopany skarb w Minecrafcie?

Czytaj dalej!
Jak zdobyć Infinity Enchantment w Minecraft
Rozrywka

Jak zdobyć Infinity Enchantment w Minecraft?

Czytaj dalej!
Jak zrobić węgiel drzewny w Minecraft
Rozrywka

Jak zrobić czerwony barwnik w Minecraft?

Czytaj dalej!
Jak zrobić węgiel drzewny w Minecraft
Rozrywka

Jak zrobić węgiel drzewny w Minecraft?

Czytaj dalej!
Jak założyć siodło na konia w Minecraft
Rozrywka

Jak założyć siodło na konia w Minecraft?

Czytaj dalej!