KIM JEST BRIAN PEPPERS?

Brian Peppers to skazany przestępca seksualny, którego twarz (wyglądająca na dotkniętą genetyczną niepełnosprawnością) stała się wirusowym memem, często bagatelizującym przemoc seksualną.

SKĄD POCHODZI BRIAN PEPPERS?

Brian Peppers został skazany za rażące naruszenie przepisów seksualnych w Ohio w 1998 roku. Po wyroku, został wpisany do elektronicznego rejestru przestępców seksualnych stanu Ohio. Wpis zawiera zdjęcie Briana Peppersa, który mógł cierpieć na genetyczne zaburzenia twarzoczaszki, takie jak zespół Crouzona

Na początku 2005 roku, zdjęcie Briana Peppersa zaczęło krążyć w postach na stronie z memami You’re the Man Now, Dog! (YTMND). Częścią fascynacji twarzą Briana Peppersa, która była wyśmiewana lub gapiąca się z powodu zniekształceń, były wątpliwości, czy jest to zdjęcie prawdziwej osoby. Takie pytania skłoniły serwis do weryfikacji faktów Snopes.com do uwierzytelnienia obrazu. Zweryfikowali nie tylko zdjęcie, ale także tożsamość Peppersa w biurze Prokuratora Generalnego Ohio. Uzyskali nawet zdjęcia Briana Peppersa ze szkoły średniej od byłego kolegi z klasy.

Obraz rozpowszechnił się jako mem i stał się tak znanym, że ktoś próbował stworzyć stronę Wikipedii dla Briana Peppersa. Jimmy Wales, założyciel Wikipedii, przeprowadził przegląd usuwania w 2007 roku i postanowił trwale usunąć stronę. Jak to często bywa z internetowymi trendami, użycie wizerunku Briana Peppersa spadło, gdy YTMND zaczęło tworzyć inne memy.

Brian Peppers zmarł w 2012 roku, co spowodowało pewne odnowienie zainteresowania memem.

KTO UŻYWA BRIANA PEPPERSA?

Częstych gości YTMND byli pierwszymi, którzy rozpowszechniali zdjęcia twarzy Briana Peppersa. Śmiejąc się z jego niezwykłego wyglądu, użytkownicy photoshopowali jego twarz na zdjęcia, robili gify, a nawet tworzyli gadżety. Te obrazy krążyły na forach dyskusyjnych i w galeriach memów

Wszystkie stworzone memy robiły sobie żarty z przestępstw seksualnych, zachowań drapieżnych, czy wyglądu Briana Peppersa. Wiele z tych memów odnosiło się nawet do nadużyć wobec dzieci. Z tego powodu mogą być one uważane za bardzo niepokojące i obraźliwe. Obserwatorzy mema stwierdzili, że Brian Peppers nie zasłużył na taką internetową niesławę, tylko dlatego, że był osobą z niepełnosprawnością.

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: Average: ]
Przeczytaj również:   Dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy? Czy to oznacza, że podobasz się facetowi bo patrzy w oczy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ogólne

Jak dobrać okap kuchenny do stylu kuchni?

Czytaj dalej!
ogólne

Kim jest Addison Rae? Wiek, partner, wzrost

Czytaj dalej!
ogólne

Jaki smartwatch do 200 zł wybrać? Czy w tej cenie można kupić dobry zegarek?

Czytaj dalej!
ogólne

Wymiana szkła tylnej obudowy w iPhone — czy się opłaca?

Czytaj dalej!
ogólne

Jakie są zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków?

Czytaj dalej!
ogólne

Wydawnictwo WSiP – dlaczego warto je wybrać?

Czytaj dalej!
ogólne

Gdzie używane są wagi paletowe?

Czytaj dalej!
ogólne

Internet mobilny z routerem WiFi i inne możliwości bycia online za granicą

Czytaj dalej!
ogólne

Soczewki kontaktowe w okresie wakacyjnym — dobór i pielęgnacja soczewek

Czytaj dalej!
ogólne

Oświetlenie nad zlewozmywakiem w kuchni – praktyczne i dekoracyjne aspekty

Czytaj dalej!