Ile centymetrów rosną włosy na miesiąc?

ile centymetrow rosna wlosy na miesiac

Jak szybko rosną włosy?

Wiele osób uważa, że włosy każdego z nas rosną w takim samym tempie – jednak nie jest to prawdą. Wzrost włosów zależy od wielu różnych czynników, ale u przeciętnej osoby włosy rosną około 0,5 cala na miesiąc lub około 1,25 centymetra. Gdy dodamy to wszystko do siebie, możemy spodziewać się wzrostu włosów o około 6 centymetrów na rok lub około 15 centymetrów. Choć może się to wydawać niewiele, włosy mogą rosnąć znacznie szybciej, jeśli będziesz je odpowiednio traktować. Jednocześnie, Twoje włosy mogą rosnąć wolniej niż ta średnia.

Na wzrost włosów mogą mieć wpływ takie czynniki jak genetyka, płeć i wiek. Na przykład, włosy mężczyzn rosną szybciej niż włosy kobiet. Teraz to wszystko ma sens, dlaczego mężczyźni muszą tak często obcinać włosy! Kolejnym czynnikiem jest wiek – włosy rosną najszybciej, gdy jesteś w wieku od 15 do 30 lat. Po przekroczeniu 30 roku życia, włosy zaczynają rosnąć wolniej i mogą prowadzić do takich rzeczy jak przerzedzenie włosów, a nawet łysienie.

Odżywianie może również wpływać na wzrost włosów. Jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości składników odżywczych ze zdrowej diety lub masz ich niedobór ze względu na stan zdrowia, Twoje włosy nie będą rosły tak szybko, a w rezultacie możesz doświadczyć utraty włosów i ich łamania. Wreszcie, genetyka może również decydować o tempie wzrostu włosów. Dlatego, nawet jeśli możesz zrobić coś, by pomóc swoim włosom rosnąć, może się okazać, że nie zrobisz tego w takim stopniu po prostu ze względu na genetykę!

Co może zahamować wzrost włosów?

Tak wiele rzeczy może zahamować wzrost włosów, że trudno jest ustalić dokładną przyczynę. Jesteśmy jednak tutaj, aby pomóc Ci ustalić, dlaczego Twoje włosy nie rosną i co można z tym zrobić, abyś mogła osiągnąć długie, gęste włosy swoich marzeń.

  • Stres – Być może wiesz, że stres ma negatywny wpływ na organizm i może wpływać na takie rzeczy jak układ trawienny, ale czy wiesz, że może również wpływać na wzrost włosów? To prawda. Stres może powstrzymać Twoje włosy przed przejściem przez kolejne etapy wzrostu – powodując, że wchodzą w fazę „spoczynku” i przestają rosnąć. Może się to wydawać mało znaczące, ale w rzeczywistości może to skutkować nawet 30% mniejszym wzrostem. Włosy nie tylko nie będą rosły tak długo, ale może to również spowodować, że aż 70% włosów na skórze głowy wypadnie w ciągu dwóch miesięcy. Duży stres, ciąża, infekcje, choroby i operacje mogą wywołać ten stan.
  • Brud – Trudno jest rosnąć włosom, gdy są stale pokryte brudem i olejem. Jeśli nie myjesz włosów wystarczająco często, możesz w rzeczywistości zahamować ich wzrost! Jednocześnie nie chcesz myć włosów zbyt często, aby nie pozbawić ich korzystnych naturalnych olejków, które pomagają im rosnąć. To, jak często należy myć włosy, zależy w dużej mierze od ich rodzaju. Niektóre osoby muszą myć włosy co 2-3 dni, podczas gdy inne mogą to robić dłużej. Zalecamy jednak, aby nie myć włosów dłużej niż tydzień, aby usunąć brud i nagromadzony olej, który może uniemożliwić prawidłowy wzrost włosów.
  • Napięcie – Być może widziałaś gimnastyczki lub tancerki, które mają problemy z porostem włosów z powodu zbyt długiego ich upinania. Może się to jednak przydarzyć każdemu, kto przez dłuższy czas trzyma włosy w ciasnych kokach lub kucykach. Nie oznacza to, że musisz cały czas nosić rozpuszczone włosy, ale po prostu pamiętaj, by dać swoim włosom odpocząć od ciasnych fryzur, nosząc luźniejszy kucyk, kok lub fryzurę ochronną kilka razy w tygodniu.
  • Ciepło – Zbyt wysoka temperatura może spowodować spustoszenie w Twoich włosach. W świecie, w którym prostowanie, suszenie i kręcenie włosów jest na porządku dziennym, może to być trudne do usłyszenia. Dobra wiadomość jest taka, że nie oznacza to, że musisz wyrzucić swoje narzędzia do stylizacji na rzecz włosów naturalnych w 100%, ale oznacza to, że musisz podjąć pewne kroki, aby chronić swoje włosy przed wysoką temperaturą i dać im odpocząć od czasu do czasu. Możesz chronić swoje włosy stosując produkty termoochronne przed stylizacją, regularnie poddając je zabiegom pielęgnacyjnym, by zwalczyć uszkodzenia, lub ograniczając częstotliwość stosowania ciepła na włosach. Możesz na przykład pozwolić sobie na suszenie włosów tylko trzy razy w tygodniu, a nie codziennie. Te małe zmiany mogą naprawdę zrobić ogromną różnicę.
Przeczytaj również:   AnimalZoone - tani sklep zoologiczny online w Krakowie z 80-letnią historią

Jak pomóc włosom rosnąć?

Teraz, gdy omówiliśmy niektóre z powodów, dla których Twoje włosy nie rosną, nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, co możesz zrobić, aby promować wzrost włosów i zwalczyć niektóre z tych denerwujących problemów. Niektóre z tych wskazówek mogą nie działać dla wszystkich, ale na pewno warto spróbować, aby osiągnąć pożądaną długość włosów.

Zdrowa dieta i suplementy Pierwszy sposób, że można pomóc włosy rosną jest jeść zdrową dietę i uzupełnienie z witaminami w razie potrzeby. Zdrowa dieta składa się zazwyczaj z owoców, warzyw, ziaren i zdrowych tłuszczów. Niektóre specyficzne pokarmy, których należy szukać to ryby, ciemnozielone warzywa liściaste, orzechy i niskotłuszczowe produkty mleczne. Jeśli z jakiegoś powodu trudno jest Ci uzyskać wszystkie składniki odżywcze wyłącznie poprzez dietę, możesz spróbować przyjmować następujące suplementy: biotyna, żelazo, kwasy omega-3 i 6, cynk i witamina B6.
Masaż skóry głowy Ostatnią rzeczą, którą możesz zrobić, aby pomóc swoim włosom rosnąć, jest wypróbowanie masażu skóry głowy, aby pobudzić naczynia krwionośne. To może również pomóc zmniejszyć stres, który jest przyczyną utraty włosów w pierwszej kolejności, więc ten jeden jest dość dużo win-win!

Podsumowując

Pierwszym krokiem do rozwiązania problemów z porostem włosów jest określenie, co w pierwszej kolejności hamuje ich wzrost. Stamtąd można dokonać niezbędnych zmian, aby pomóc promować silne, zdrowe i piękne włosy. Musisz jednak zachować cierpliwość i zdać sobie sprawę, że zmiany nie nastąpią z dnia na dzień – zajmie to trochę czasu, ale w końcu będzie warto.

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ogólne

Breloki 3D – drobny upominek idealny na każdą okazję

Czytaj dalej!
ogólne

Gdzie zlecić projektowanie znaków i tabliczek znamionowych?

Czytaj dalej!
ogólne

Współczesne galerie sztuki a renesansowe dziedzictwo

Czytaj dalej!
ogólne

Łóżka hotelowe dla klientów

Czytaj dalej!
ogólne

Zdobądź więcej miejsca dzięki bagażnikom dachowym

Czytaj dalej!
ogólne

Zwiedzanie Gdańska samochodem

Czytaj dalej!
ogólne

Czemu ma służyć stabilizacja gruntu?

Czytaj dalej!
ogólne

Jaki hosting wybrać do poczty internetowej?

Czytaj dalej!
ogólne

System mesh – co to jest i jak działa?

Czytaj dalej!
ogólne

Zamienniki tuszy – ekonomiczna alternatywa dla Twojej drukarki

Czytaj dalej!