Jak zrobić węgiel drzewny w Minecraft?

Jak zrobić węgiel drzewny w Minecraft

Piec jest jednym z najbardziej przydatnych przedmiotów w grze Minecraft, który może być wykorzystany do różnych celów, takich jak wytapianie rud i gotowanie surowego jedzenia. Ale robienie tego wszystkiego wymaga również paliwa i jedną z opcji paliwowych, które możesz wykorzystać jest węgiel drzewny, który zostanie omówiony w tym artykule.

Materiał wymagany do zrobienia węgla drzewnego

Robienie węgla drzewnego wymaga tylko dwóch elementów, pierwszym jest drewniana kłoda, a drugim piec, jak pokazano w poniższej tabeli.

Jak zdobyć drewniane kłody w Minecraft?

Zdobycie drewnianej kłody w Minecraft jest jedną z najłatwiejszych rzeczy do zrobienia, gdyż wystarczy znaleźć drzewo i je porąbać. Pamiętaj o tym, że w grze dostępne są różne drzewa od dębu po brzozę, akację po świerk i możesz użyć każdego z nich do tego przepisu. Na przykład drzewo o białym kolorze to brzoza, natomiast drzewo o brązowym kolorze to dąb.

Teraz, gdy przychodzi do rąbania, można to zrobić gołymi rękami lub użyć siekiery, jak również. Aby przyspieszyć, zawsze zaleca się użycie topora i istnieje wiele różnych toporów dostępnych w grze, takich jak drewniany do kamienia, żelazny do złota i diamentowy do netheritu. Po zrąbaniu któregokolwiek z drzew zauważysz blok tych drzew zaczyna spadać na ziemię nazwany drewnianą kłodą w grze, jak pokazano na poniższym obrazku.

Wykonanie pieca w Minecraft?

Następnym elementem, który potrzebujesz jest piec, w którym musisz umieścić te drewniane kłody i źródło paliwa, a w zamian, to da ci węgiel drzewny. Do zrobienia pieca potrzebny jest tylko jeden przedmiot, którym jest kamień brukowy i potrzebujesz ich 8, aby go zrobić.

Zdobywanie kamieni brukowych jest kolejną tajemnicą, która wymaga przynajmniej kilofa, ponieważ nie można ich wydobywać gołymi rękami, jak to miało miejsce wcześniej przy rąbaniu drzew. Aby uzyskać więcej szczegółów na temat zdobywania kamieni.
Tworzenie drewnianego kilofa: Tak więc, zacznijmy robić jeden z podstawowych kilofów, którym dla uproszczenia jest drewniany kilof. Będziesz potrzebował 3 drewniane deski, które musisz umieścić w pierwszym rzędzie i 2 patyki, które musisz umieścić w dwóch dolnych szczelinach środkowej kolumny, jak pokazano. W poprzedniej części porąbałeś już kilka drewnianych kłód, więc 1 drewniana kłoda da Ci 4 drewniane deski, a 2 drewniane deski dadzą Ci 4 patyki, które możesz wykorzystać do wykonania tego przepisu.

Przeczytaj również:   Jak zrobić Grindstone w Minecraft?

Tworzenie węgla drzewnego w Minecraft

Teraz, gdy wejdziesz do pieca, zauważysz dwa różne sloty po lewej stronie, w górnym slocie musisz umieścić drewnianą kłodę, która będzie wytapiana. W dolnym slocie musisz umieścić dowolne paliwo i tutaj możesz umieścić dowolną zapasową drewnianą kłodę, którą masz lub deski.

Co można zrobić z węglem drzewnym w Minecraft?

Możesz zrobić pochodnie z węgla drzewnego, łącząc go z kijem, jak pokazano poniżej, który działa jako źródło światła w ciemnych miejscach i może być również używany jako źródło paliwa.

Może być również używany jako paliwo 1 węgiel drzewny będzie palił się przez 80 sekund w piecu.

Wnioski

Piec jest jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi w grze Minecraft, ponieważ może być używany do wielu zadań, takich jak wytapianie rud i gotowanie surowego jedzenia. Ale wszystko to wymaga użycia paliwa, a jednym ze źródeł paliwa, które zostaną zbadane w tym artykule jest węgiel drzewny.

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozrywka

Wydarzenia Warszawa: Nadchodzące festiwale i wydarzenia kulturalne w stolicy

Czytaj dalej!
Jak zrobić kompostownik w Minecraft
Rozrywka

Jak zrobić kompostownik w Minecraft?

Czytaj dalej!
w Minecraft
Rozrywka

Jak zrobić Grindstone w Minecraft?

Czytaj dalej!
Gra the forest
Rozrywka

Kody do The Forest

Czytaj dalej!
striptizer w poznaniu
Rozrywka

Czy warto zorganizować wieczór panieński z udziałem striptizera w Poznaniu?

Czytaj dalej!
Jak zrobić patyki w Minecraft
Rozrywka

Jak zrobić patyki w Minecraft?

Czytaj dalej!
Jak znaleźć zakopany skarb w Minecrafcie
Rozrywka

Jak znaleźć zakopany skarb w Minecrafcie?

Czytaj dalej!
Jak zdobyć Infinity Enchantment w Minecraft
Rozrywka

Jak zdobyć Infinity Enchantment w Minecraft?

Czytaj dalej!
Jak zrobić węgiel drzewny w Minecraft
Rozrywka

Jak zrobić czerwony barwnik w Minecraft?

Czytaj dalej!
Jak założyć siodło na konia w Minecraft
Rozrywka

Jak założyć siodło na konia w Minecraft?

Czytaj dalej!
Jak zdobyć blok trawy w Minecraft
Rozrywka

Jak zdobyć blok trawy w Minecraft?

Czytaj dalej!