Jak szybko nauczyć się angielskiego? Oto błędy, których unikać!

Obawiasz się, że nauka angielskiego zajmie Ci wiele czasu? Niekoniecznie tak musi być! Możesz szybko nauczyć się języka – jeśli jednak to Ci nie idzie, jest szansa, że popełniasz jeden z kilku kardynalnych błędów. Jakich? Oto one!

Za mało mówienia w nauce

Uczysz się teorii, wydaje Ci się, że masz niezłą znajomość wszystkich zasad, a jednocześnie, gdy przychodzi do mówienia, po prostu… milczysz? To prawdopodobnie efekt tego, że za mało ćwiczysz samo mówienie. Pamiętaj, że o ile język pisany też się przydaje, zwłaszcza w kontaktach towarzyskich czy z kontrahentami, to jednak mowa jest czymś, co jest przydatne w większości anglojęzycznych krajach. I to bez względu na to, czy jesteś tam w interesach, czy po prostu wypoczywasz na urlopie. Z tego powodu – ćwicz jak najwięcej praktyki, czyli mówienia, które jest najpotrzebniejsze, a i często najtrudniejsze.

Obawiasz się błędów

A jednak powszechnie wiadomo, że na własnych błędach człowiek uczy się najlepiej. Z tego powodu nie obawiaj się, że znów się pomylisz. Nawet jeśli to zrobisz, masz do tego prawo – w końcu dopiero się uczysz! Z tego powodu ćwicz jak najwięcej i pisz czy mów nawet wtedy, kiedy nie masz pewności, czy robisz to poprawnie. Na pewno zostaniesz poprawiony, a to sprawi, że łatwiej zapamiętasz, jak brzmią właściwe formy tego, co chciałeś powiedzieć. 

Za bardzo analizujesz

Jak szybko nauczyć się angielskiego? Na pewno nie poprzez analizowanie każdego słowa z osobna! Jeśli będziesz tak robić, to masz spore prawdopodobieństwo porażki. Analizowanie wszystkich słów z osobna sprawi, że będzie Ci się trudniej komunikować – pojawią się niepewność i obawa przed błędami, jak wyżej. Pamiętaj też, że znajomość form gramatycznych nie zawsze oznacza, że wiesz, jak się porozumiewać w praktyce. Wielu natywnych użytkowników języka angielskiego ma ograniczony do pewnej puli zakres słownictwa, a także używa w codziennej komunikacji kilku prostych konstrukcji i podstawowych czasów. Zamiast nadmiernie kombinować i upiększać wypowiedzi, po prostu zadbaj o ich zrozumiałość. 

Przeczytaj również:   Gdzie zlecić projektowanie znaków i tabliczek znamionowych?

Męczysz się podczas nauki

Tak, to też błąd – bo oznacza, że tkwisz w tym samym, męczącym systemie nauczania, z którego nie wynosisz zbyt wiele poza znużeniem i znudzeniem. Zamiast siedzieć w szkole językowej na długich, nudnych lekcjach opartych głównie na teorii, zdecyduj sie na krótsze sesje nauki. Możesz tego dokonać nawet z nagraniami na platformach streamingowych albo na kursach, które zrealizujesz zdalnie, bez wychodzenia z domu. Osłuchaj się z językiem, rób regularnie powtórzenia i systematycznie pochodź do nauki, ale pamiętaj, że powinna Ci ona sprawiać odpowiednią dawkę przyjemności. Bez tego trudno będzie Ci zapamiętać cokolwiek przydatnego.

Nauka powinna być przede wszystkim efektywna. Aby było to możliwe, warto dopasować metodę do siebie i własnych potrzeb, a przy okazji zadbać o unikanie wymienionych wyżej błędów. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak się wydaje – wystarczy zapamiętać kilka zasad!

Artykuł sponsorowany

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ogólne

Na czym polega naprawa wgnieceń bez lakierowania i co warto wiedzieć?

Czytaj dalej!
ogólne

Czym są programy lojalnościowe dla firm i dlaczego to podstawa do sukcesu firmy?

Czytaj dalej!
ogólne

Adres korespondencyjny co to? Gdzie wpisać adres do korespondencji?

Czytaj dalej!
ogólne

Jaką umywalkę do małej łazienki?

Czytaj dalej!
ogólne

Trendy w cyberbezpieczeństwie elektroniki

Czytaj dalej!
ogólne

Jak zredukować cholesterol dzięki diecie?

Czytaj dalej!
ogólne

Cyberbezpieczeństwo dla codziennych gadżetów

Czytaj dalej!
ogólne

Breloki 3D – drobny upominek idealny na każdą okazję

Czytaj dalej!
ogólne

Gdzie zlecić projektowanie znaków i tabliczek znamionowych?

Czytaj dalej!
ogólne

Współczesne galerie sztuki a renesansowe dziedzictwo

Czytaj dalej!
ogólne

Łóżka hotelowe dla klientów

Czytaj dalej!
ogólne

Zdobądź więcej miejsca dzięki bagażnikom dachowym

Czytaj dalej!