Do czego wykorzystać można metalowe opaski zaciskowe? Sprawdzamy

Nie wszyscy wiedzą o tym, że na rynku dostępne są nie tylko plastikowe, ale i metalowe opaski zaciskowe. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety. Czym charakteryzują się opaski metalowe? Gdzie są najczęściej wykorzystywane? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Metalowe opaski zaciskowe i ich cechy charakterystyczne

Metalowe opaski zaciskowe różnią się pod względem budowy od standardowych opasek kablowych. Składają się bowiem z taśmy oraz mechanizmu zaciskowego (zamka i śruby). Często produkowane są ze stali W1. To jej zawdzięczają swoją wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Takie opaski znaleźć można m.in. w sklepie internetowym https://opaskikablowe.pl/opaski-slimakowe-stalowe.

Opaski zaciskowe metalowe są bardzo wytrzymałe. Nie sprawiają większych problemów w montażu i demontażu. Pod tym względem wygrywają z klasycznymi trytytkami, które są produktami jednokrotnego użytku. Najlepsze na rynku opaski metalowe są pokryte specjalną powłoką antykorozyjną. Przez lata prezentują się jak nowe.

Metalowe opaski zaciskowe – zastosowanie praktyczne

Metalowe opaski kablowe cieszą się na rynku naprawdę sporą popularnością. Są powszechnie wykorzystywane w przemyśle rolniczym czy motoryzacyjnym. Przy ich pomocy można błyskawicznie uszczelnić wąż ogrodowy. Stosuje się je do zaciskania połączeń w przypadku różnego rodzaju instalacji.

Okazuje się, że wykonane z metalu opaski zaciskowe doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach. Mogą być narażone na działanie wysokiej temperatury czy wilgoci. Tym różnią się od plastikowych trytytek, które w takich miejscach mogą z czasem tracić swoje pierwotne właściwości.

Metalowe opaski zaciskowe – najpopularniejsze rodzaje

Wbrew pozorom metalowe opaski kablowe to dość szeroka kategoria produktów. Najczęściej spotkać się można z opaskami ślimakowymi. Składają się one z ząbkowanej taśmy, zamka i pojedynczej śruby. Wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu.

Kolejną propozycją są opaski ze stali nierdzewnej z zatrzaskiem kulkowym. Wyposażone są w system blokad ball. Nie sprawiają większych problemów w montażu. Są też odporne na wysokie temperatury i nie ulegają korozji. Stosowane są głównie w przemyśle energetycznym (fotowoltaika) i w stoczniach. Sprawdzają się w miejscach narażonych na działanie promieniowania słonecznego.

Przeczytaj również:   Najczęstsze problemy z pompami hydraulicznymi i jak je zdiagnozować – regeneracja pomp hydraulicznych

Opaski metalowe zaciskowe to ciekawa alternatywa dla standardowych opasek z tworzywa sztucznego. Często to one są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Kliknij i oceń artykuł!
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jak dbać o baterie umywalkową miedzianą, aby zachować jej blask?
budowlane

Jak dbać o baterie umywalkową miedzianą, aby zachować jej blask?

Czytaj dalej!
budowlane

Majsterkowicz w akcji. Jakie narzędzia ręczne warto mieć zawsze pod ręką

Czytaj dalej!
budowlane

Jak wymienić korek w umywalce? 

Czytaj dalej!
budowlane

Wady i zalety wanny z parawanem

Czytaj dalej!
budowlane

Jak naprawić pęknięty brodzik?

Czytaj dalej!
budowlane

Jak wyjąć korek klik klak z wanny?

Czytaj dalej!
budowlane

Łazienka dla niepełnosprawnych w bloku – jak ją urządzić?

Czytaj dalej!
bateria prysznicowa
budowlane

Na jakiej wysokości zamontować baterie prysznicową w łazience?

Czytaj dalej!
budowlane

Jaka bateria do umywalki nablatowej?

Czytaj dalej!
budowlane

Jak zmierzyć deskę sedesową? Jak dobrać deskę sedesową?

Czytaj dalej!
budowlane

Czym są i jak działają pompy hydrauliczne? Wyjaśniamy

Czytaj dalej!
budowlane

Łatwy montaż płyt gipsowo-kartonowych dzięki specjalnym podnośnikom

Czytaj dalej!